Nevěra: Jak si pořádně zašu…

Dostali jste se někdy do situace, kdy jste byli ve vztahu a potkali jste někoho jiného. Když jste svojí partnerku podvedli, cítili jste se špatně. Když jste jí nepodvedli, zůstala ve vás nenaplněná touha. Existuje z toho cesta ven?

Jak na tom jsme
Podle průzkumu kolem 40% lidí bylo někdy nevěrných (Kontinuální výzkum sexuálního chování české populace realizovaný v letech 1993, 1998, 2003 a 2008,, prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., a doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.) Číslo beru trochu s rezervou, nikdo nemůže zaručit pravdomluvnost dotazovaných lidí. Možná se procento ještě zvýšilo, díky rozmachu Tinderu. Může nám to ale dát představu, že to není nic výjímečného a děje se to. Někdy se to udrží v tajnosti, někdy ne. Často na to ženy díky své intuici a všímavosti stejně přijdou. Způsobí to bolest, hádky, sebere spoustu času nebo to věci urychlý k bolestivému rozchodu. Důvod podle mě není sex s někým jiným, ale to že lžeme nebo se stydíme za svoje touhy, potřeby, chutě…, za sebe.

Touha po sexu a experimentování je normální
Sex u lidí stále vyvolává smíšené pocity. Ať už se za sex stydíme a bojíme se tu touhu vyjádřit nebo na druhé straně si sexem nebo řečmi o sexu kompenzujeme své pocity méněcennosti. Sex by měla být úžasná věc plná vášně, vzrušení a spojení na nejhlubších úrovní.

Buď chlap!
Kvůli výše zmíněným negativním pocitům většina lidí ohledně sexu lže. Hodní kluci se bojí vyjádřit svojí potřebu a touhu, zlí kluci ženy využívají a považují je spíš jako věci, než jako lidské bytosti. Proto je třeba si uvědomit, poznat a překonat tyto pocity. Pak můžeme být upřímní v tom, co chceme a bude to fungovat. Pokud nechcete vztah, řekněte to na rovinu. Nebo chcete vztah, ale v sexu chcete víc experimentovat a poznávat. Nechť se tak stane. Víc a víc se dnes rozpouští dřívější pojetí partnerských vztahů, které směřovalo vztah k monogamii, rodině a závazku až do smrti. Proto je potřeba si zvolit, jaké vztahy chceme zažívat a v tom máme naprosto svobodnou volbu. Tato doba nám to dovoluje. Doba, kdy hrozil trest smrti za cizoložství je už pryč a to nejhorší, co se dnes může stát je odsouzení některými lidmi. To je dobrá výměna za to, že budu žít vztahy podle svých představ.

Záleží, jak to řekneš
Aby to fungovalo, je potřeba říct nejenom, co chci, ale také jí dát důvod, proč do toho s vámi má jít. Důvod, proč se spolu vídáte, co se mezi vámi děje. Dejte jí najevo, jak se vám líbí, jak moc jí chcete a zároveň chcete to, co chcete. Při neúspěchu si tě bude vážit za to, že si se postavil za svůj názor, za sebe a uvidí v tobě chlapa. Hlavně si budeš vážit sám sebe. Nakonec stejně víš, že na ulici je spousta žen a stačí jen najít tu pravou. (Tou pravou ženou nemyslím ten idealizovaný blábol z filmů, ale ženu, se kterou chceš být právě teď. Nemusí to být na věky, zároveň i může.)

Ukaž respekt
Zároveň je dobré být v tomhle tématu citlivý. Pokud přibližně 40% lidí bylo někdy podvedených, je tu šance, že to zažila i ona. Proto je mnoho žen nedůvěřivých a podezíravých. Dejte jim proto čas a pochopení, pokud mají nepříjemné zkušenosti. Zaměřte se na to pozitivní, na to dát jí lásku, pozornost a cokoli, co je důležité pro vás i pro ní. Zároveň je tu i velká šance, že s tím bude v pohodě nebo, že hledá přesně to samé. Když jsem měl tohle období, byl jsem opravdu překvapen, kolik žen to vzalo jako by nic. Pak je vše mnohem jednodušší.

Pochop sebe, pochop jí – seminář

Seznam se s ní na ulici (základní kurz)

Seznam se s ní na ulici (víkendový kurz)

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: