Jak mít už VŽDY, co říct!

  • Jeden ze 2 největších problémů na ulici, se kterými se na nás muži obrací. První je, jak překonat strach z oslovení a druhý je, co říct. Lépe řečeno strach, aby nemlčeli a nezůstali tak stát v trapném tichu. Dnes se budu věnovat druhému tématu a to jak mít vždy co říct, aby nedošlo k onomu trapnému tichu. První polovina článku bude pojednávat o asociacích a popisu v konverzaci. Připojím zde cvičení, které pokud budete trénovat, začnou se vám z pusy linout slova ani nebudete vědět jak, dokud nepadnete únavou. Druhá část se bude věnovat přímo věcem, které je třeba trénovat při konverzaci. Začneme!

 

  • – Asociace

 

  • První cvičení jsou asociace. Asociace je slovo, které nás první napadne při poslechu jiného slova. Může nás napadnout naprosto jakékoli slovo, každá asociace je správná. Napr. řada asociací: strom-keř-les-louka… Pokud tohle budeme trénovat, máme nevyčerpatelnou zásobu témat. Ne každé slovo může být tématem, ale rychle se k vám dostane slovo, které můžete vzít jako téma. Hlavně pokud nás budou napadat asociace na základě toho, co řekl ten druhý.

 

  • Je v tom jeden háček. Při konverzaci nás toho může napadnout spoustu, ale když si řekneme, že tohle je blbý říct, tak mlčíme. Proto si zkuste asociace na nějaké téma, o kterém je vám nepříjemné mluvit. Obvykle to je: sex, nadávky, náboženství atd… Každý to má jinde. Nebo vám může téma připadat moc obyčejné. Na to se vykašlete.

 

  • Pamatujte, při prvním kontaktu je lepší říct blbost než nic. Důležité je, že se projevujete a vyjadřujete sebe, emocionálně, to je to co chce slyšet a nezáleží, že se nevíte o pohádkách.

 

  • – Popis

 

  • Když už máte téma, je třeba ho rozvinout. Největší část konverzace je popis. Popisujeme hmotné věci nebo naše zážitky, vzpomínky, názory… Proto je dobré se naučit popisovat věci do detailu a hodně živě! Když je to nudné, monotónní, je to nezajímavé. Proto se naučte umět věci popisovat do většího detailu. Na to je dané cvičení: Vyberte si jednu věc ve vašem okolí a 1 minutu o ní mluvte. Popisuje fyzicky tvar, barvu, umístění a pak jak na vás působí, co se vám líbí, nelíbí, co byste s tou věcí dělali nebo jak byste ji vylepšili, váš osobní názor. Pokud je 1 minuta hodně, snižte čas a pro postupném tréninku přidejte.

 

  • – Pohyb

 

  • Věc, která hodně pomáhá je pohyb. Když se hýbete, vaše tělo se dostane do stavu akce a je mnohem snazší mluvit. Proto pokud cítíte, že konverzace začíná upadat a zpomalovat se nebo začíná být nudná, začněte něco dělat, nějak se hýbat.

 

  • Pokud stojíte, můžete se protáhnout, trochu si u to vzdychnout, když začnete mluvit přešlápněte dopředu a dozadu, pohybujte rukama a chytněte rytmus. Pokud sedíte, přeneste svůj trup dopředu a neseďte opření dozadu se založenýma rukama. Pokud to podmínky dovolí, změňte místo.

 

  • Co se dá udělat vždy, odskočte si na WC. Cestou se uvolněte, načerpejte novou inspiraci a berte to jako nový začátek.

 

  • – Vaše vnitřní nastavení

 

  • Musíte mít chuť se bavit, vyjadřovat sama sebe a věřit, že když se vyjadřujete, má to pro ostatní hodnotu. Pokud nebudete mít chuť se bavit nebo ve společnosti založíte ruce na prsa, budete dělat uraženého a vzdáte to, pak tomu nic nepomůže. Je třeba o tom přemýšlet v pozitivním smyslu, že se na to těšíte, že teď se vám to povede a teď to půjde dobře. Čím víc se budete bát a budete nervózní, tím je větší šance, že vám dojdou slova, protože jediné, o čem budete přemýšlet jsou špatné scénáře a těmito myšlenkami zahltíte váš mozek a přestane tam být místo pro kreativitu a nové nápady. Pokud budete myslet pozitivně a přemýšlet a představovat si jak konverzace dobře plyne, mozek se začne pracovat na tom, aby se to stalo a hlavně způsob jak to vyplnit. Zvýšíte tím šanci na úspěch. I když se to nepovede, tolik se o tom nepřemýšlejte a nehrabte se v tom, ale těšte se na ten moment, kdy se to podaří.

 

  Dále je důležité pochopit, že ne se všemi se vám podaří navázat konverzaci, protože ne se všemi si sednete navzájem (budete si přirozeně rozumět). Často narazíte na tak odlišnou osobu, ženu, že i kdyby jste byli Marek Erben, tak to nebude ono. Proto neočekávejte, že to půjde se všemi. Když to s někým nejde, nemusíte se snažit to převrátit, stačí odejít a najít toho, kde si sednete víc. Máte zodpovědnost sami za sebe, to že si nesednete nebo se ten druhý nechce bavit není vaše zodpovědnost.

Pochop sebe, pochop jí – seminář

Seznam se s ní na ulici (základní kurz)

Seznam se s ní na ulici (víkendový kurz)

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: