Když mi vybuchlo srdce

Co se stane, když se postavíte svým nejhlubším strachům? Je tam za tím něco, co se těžko popisuje slovy, i když mnoho lidí, co se stali velmi úspěšnými se ženami, popisují podobné zkušenosti a uvědomění. Novou realitu.

Když mi vybouchlo srdce

Stalo se to jednoho podzimního dne na nejrušnější ulici v Praze. Pokaždé, když vejdu na tu ulici, vybaví se mi neuvěřitelné vzpomínky z těch tisíce žen, co jsem tam potkal. Tu ulici mám spojenou, jak s mnoha odmítnutími, tak s mnoha velikými úspěchy a pocitem, že mám svobodu vyjadřovat se, jak chci. V půlce ulice, když jsem procházel okolo obchodního centra, jsem se začal cítit divně, rychle to začalo nabírat intenzitu. Bylo to v oblasti srdce. „Mám infarkt“ pomyslel jsem si, protože jsem se takhle nikdy necítil. Moje srdce explodovalo. Jako kdyby tam celou dobu byla jen obyčejná truhlice, a najednou se otevřela a vylétly z ní všechny poklady, které se tam kdy ukrývaly. Nikdy na ten pocit nezapomenu. Cítil jsem obrovskou a upřímnou lásku ke všem lidem. Byl to úplně jiný pocit než být do někoho zamilovaný. Tohle byl pocit tak čistý a krásný. Nepotřeboval jsem to nijak vyjadřovat ani začít bláznivě objímat ostatní, věděl jsem, že je to můj osobní pocit. Nebylo to o nich, ale o mě. S tímto pocitem jsem se jen procházel ulicemi, nic neřešil, protože už nebylo co, a užíval jsem si tu nekonečnou lásku. Postupem času pocit slábl až téměř zmizel, ale otisk a vzpomínka toho nikdy nezmizí.

Vyšší rovina bytí

Tenkrát jsem tomu nerozuměl, co se stalo a proč. Ani jsem neznal nikoho, kdo by měl podobné zkušenosti a už vůbec jsem to neuměl pojmenovat. Po několika letech pátrání a dalších podobných zážitků jsem tomu stále neporozuměl. Jde to totiž prozkoumat a zažít, ale nejde to logicky pochopit. Jsou tu roviny bytí, které za běžného chodu života nevnímáme. Tyto roviny nám mohou nabídnout nový pohled na náš život a nová řešení. Přijde mi to jako hrát počítačovou hru. Když si představíte, že byste doopravdy bojovali o život, rozhodně by vám to nepřišlo zábavné a cítili byste strach. Pokud se na to ale koukáte z pohledu hráče, tak to můžete brát jako výzvu. Najednou místo strachu cítíte vzrušení. To vede k akci. Nakonec už ani tolik nezáleží, jestli jste vyhráli nebo prohráli, ale je tu pozitivní pocit, že jste do toho šli naplno. Ve vyšších rovinách se umíme podívat na naše životy z většího nadhledu a objevit tam věci, pocity a nová řešení, které nejdou zdola vidět.

Co k tomu vedlo?

Neexistuje jednotný návod, jak už to tak bývá. Nové reality, uvědomění, vyšší dimenze jsou někde v nás, ale jelikož jsme tam nikdy nebyli, nevíme, jak se k ním dostat. Všechny články, knihy, videa, učení jsou jen mapy. Nejdříve se musíme odhodlat se vůbec vydat na tu dobrodružnou cestu a pak je třeba experimentovat, zkoušet a cítit. Teď zpětně vidím, že mě k tomu vedlo překonání mých strachů. Pokaždé, když jsem byl venku a bavil se se ženami, měl jsem strach. I přes to jsem to ale zkoušel znovu a znovu. Je to jako jít na malou sebevraždu. Když odmyslím rovinu logiky, tak na čistě emoční úrovni jsem cítil, že mě to zabije, a já šel zemřít. Pak jsem zjistil, že se mi nic nestalo. Je to ten pocit úlevy, když uděláte něco z čeho máte strach a pak vás popadne skoro až extáze. Je to o tom, dělat věci, ze kterých máme strach s co největší otevřeností a zranitelností, kdy máte pocit, že se vám doopravdy může něco stát. Když to uděláte, zjistíte, že jste živí a zdraví a pak se začnou dít opravdové zázraky.

Kde potkat partnerku

Pochop sebe, pochop jí – seminář

Seznam se s ní na ulici (základní kurz)

Seznam se s ní na ulici (víkendový kurz)

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: