Jak jí dokázat, že jsem v pohodě kluk

Víte to, že jste v pohodě, ale ostatní jakoby to neviděli, jakoby vás neznali. Proto je o tom musíte přesvědčit, musíte jim to dokázat. Poznáváte se v tom? Nebo si říkáte, že tohle rozhodně není o vás. V obou případech je tento článek přesně pro vás. Pokud se v tom poznáváte, najdete tu návod. Pokud to vůbec není o vás, tak vás tento článek pohorší a pravděpodobně ho rychle zavřete s tím, že je autor dement.

Snažím se, ale nemá to výsledky

Snažil jsem se, ale nevyšlo to, neuspěl jsem. Proto se příště musím snažit ještě víc. Tento postoj má většina neúspěšných chlapů. Proč tento postoj (mindset) vede k neúspěchu? Protože tento postoj vychází z předpokladu, že čím víc se snažím, tím bude výsledek lepší. Zdá se to logické a mělo by to dávat smysl. Proč to nefunguje?

Je to stejné jako třetí Newtonův zákon. Každá síla vyvolá protisílu. Je zde důležitě slovo síla, kterou bych přirovnal ke slovům snažit se, dokazovat, přesvědčovat nebo toho druhého někam tlačit. Je z toho cítit nepřirozenost a chci to pak změnit silou. Tahle síla vyvolá vždy protisílu. Znamená to, čím víc se budu snažit jí získat, tím víc mě bude odmítat. Čím víc budu chtít dokázat, že jsem sebevědomí, tím víc mě ostatní budou považovat za nesebevědomého a namyšleného.

Z toho vznikají zase opačné postoje, že se ženám líbí grázlové a ty, co na ženám nezáleží. Nebo, že ve vztahu vyhrává ten, komu na tom druhém méně záleží. Tohle je opačný extrém, který taky dlouhodobě nefunguje. Pokud tedy oboje nefunguje, co mám tedy dělat?

 

Sebeúcta

Dokud se budete ptát, co mám dělat, nikdy nebudete úspěšní. O úspěchu se ženami nerozhoduje, co uděláte, ale jak to uděláte. To, že působíte jako zoufalci a dolejzáte není o tom, co děláte navenek, ale jaký máte postoj sami k sobě. Tím, že se moc snažíte a máte pocit, že je chyba pokaždé na vaší straně vyjadřuje, že máte nízkou sebeúctu. Jinými slovy nevědomě říkáte ostatním, že si to nezasloužíte.

Tímto postojem to nevědomě odmítáte. Je to stejné, jakoby jste jí říkali: fakt se mi moc líbíš, ale vím, že si tě nezasloužím, že pro tebe nejsem dost dobrý. Jaká bude její reakce? Nebude mít zájem. Stejné je to s penězi, zkuste někdy neznámému člověku dát peníze. Většina lidí odmítne. V hlavě se jim honí ty samé myšlenky. Přeci si nemůžu vzít peníze jen tak. Proto většina lidí hodně pracuje, aby si to zasloužili. Myšlenka, že by něco mohli dostat jen tak nebo protože jsou prostě dobrý lidi je mimo jejich chápání.

Tento vzorec je v nás rozvíjený už od dětství. Když jsme hodní, dostaneme odměnu, když zlobíme, jsme potrestáni. Proto jsme přesvědčeni, že abychom něco dostali, musíme být hodní, musíme splnit to, co si druhý přeje. Proto se snažíme dělat to, co ten druhý chce (doopravdy děláme jen to, co si myslíme, že ten druhý chce. To je často velmi daleko od reality), abychom dostali odměnu. Například, když žena na ulici řekne „já pospíchám“. Nevypadá to nijak složitě, ale co tím doopravdy může říkat je „možná by ses mi líbil, ale mám strach se bavit s lidmi na ulici“. Tzn. já si myslím, že chce odejít. Ona chce doopravdy jen ujistit, že nejsem nebezpečný.

Pak je tu fakt, že vztahy jsou založené na lidské rovnosti. Pokud se někdo snaží zalíbit druhému (udělá pro něj cokoli, dělá to hlavně pro něj), pak se sám staví do pozice „otroka“ a ne partnera, o kterého se žena může opřít. Naopak s „otrokem“ si může dělat, co chce a může se jí hodit například, když má s partnerem slabou chvilku, tak jí „otrok“ poslouží k pocitu, že je chtěná a opečovaná. (částa funkce kamarádů)

 

Lék na sebeúctu

Opak snahy tedy znamená nedělat nic? To jsem tím neměl na mysli. Problém pro mnoho chlapů je ten, že sebeúcta, sebevědomí, atraktivita atd.. jsou pocity a emoce. Ty nejsou logické a těžko se popisují. Jsou subjektivní a nedají se ničím objektivním měřit. Přes to všechno cítíme, když je někdo sebevědomí víc a někdo míň. Pokud je pak člověk sebevědomí, ostatní lidé mu to potvrzují. To nejdůležitější a hlavní řešení tkví v tom, že první je pocit sebevědomí a pak přijdou výsledky a potvrzení od ostatních lidí. To, jak se cítím je příčina toho, jak se ke mně ostatní chovají. Není to naopak. Pokud k tomu budete přistupovat naopak, budete se jen snažit zalíbit ostatním.

Proto zahoďte všechny ty myšlenky, které vám říkají, proč si to nezasloužíte. Pokud budete chtít odstranit všechny „proč si to nezasloužíte“, nikdy nedojdete konce. Začněte se soustředit na to, proč si to zasloužíte a proč být sebevědomí, co jste už všechno dokázali a zvládli. Když se na to začnete soustředit, budete překvapení, kolik toho objevíte. Protože ve výsledku je naše realita subjektivní a proto je na nás, jak se rozhodneme. Jak se rozhodnete vy?

Jak mít už VŽDY, co říct!

Pochop sebe, pochop jí – seminář

Seznam se s ní na ulici (základní kurz)

Seznam se s ní na ulici (víkendový kurz)

One thought on “Jak jí dokázat, že jsem v pohodě kluk

  • Restless

    Moc díky za tenhle článek,přesně a kompletně z mé zkutečnosti a praxe.
    Chce to evidentně popřemýšlet nad sebou a svým mindsetem-postoj k sobě samému a pokračovat dál.DÍKY!!

    Odpovědět

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: