Chceš se seznámit? Tak buď sám sebou! Jenže jak to mám udělat?

 

Každý z nás si v sobě nese nějaké trauma nebo komplex. Někdy o něm víme, ale dost určitě o některých nemáme ani tušení. Bohužel ostatní ano. Sice si plně neuvědomí, proč se takhle chováte, ale dost dobře vnímají, že se takhle chováte.

A co teprve ženy, ty mají perfektní radar a pokud je ve vašem chování nějaká faleš, hned vás prokouknou.

Nedostatek sebevědomí

Na první místo bych osobně zařadil nedostatek sebevědomí. S oblibou se podceňujeme. Je to taková zástěrka, jak se zbavit zodpovědnosti.
Když v něčem selžete, nebo se Vám něco nepovede, tak je vždy daleko snazší si říct: já to říkal (že to nedokážu)….. než si za to vzít plnou zodpovědnost.

Bojíme se nesouhlasit
Další příklad je slibování věcí, které nemůžeme splnit. Protože se bojíme říct ne nebo s něčím nesouhlasit, abychom někoho náhodou neurazili nebo mu nekomplikovali život. Ne nadarmo ženy nejvíce nesnáší, když muž lže. Daleko více ženy ocení, když řeknete pravdu a budete s ní v souladu, než když jim budete mazat med kolem huby.

Strach z toho se naplno projevit
Máme pocit, že to co říkáme nebo chceme udělat, není dostatečné zajímavé.
Tak se držíme zpátky. Znáte to, když Vás něco napadne, ale nejprve začnete přemýšlet o tom, jestli není hloupé to udělat nebo říci. Čím déle nad tím přemýšlíte, tím méně vhodné to je, až Vám nakonec ten perfektní moment uteče a nikdy se už nevrátí. Proto je tak atraktivní a zábavné, když dovedeme být spontánní.

Být sám sebou, neznamená být dokonalý
Položím Vám otázku.
Určitě máte nějakého kamaráda, který i když provede něco, co je obecně vnímáno jako negativní, například chodí pozdě, plácne nějaký nesmysl, moc se opije, udělá průšvih v práci atd…
Tak se na to vždy dá říct: „no jo, to je celý Karel“ … „Karel no…“ „Karel :)“
A každý nad tím mávne rukou a bere ho takového jaký je, i přes jeho nedostatky, ba dokonce ho za to mají rádi. Protože Karel si na nic nehraje a je sám sebou. To je jeden z příkladů.

Mnozí muži mají pocit, že si ženu nezaslouží
Protože si myslí, že na krásné ženy prostě nemají. Ovšem sami sebe většinou také hodnotí podle vzhledu. „Podle sebe soudím tebe“ Takže si logicky myslí, že pokud nejsou krásní, tak se ženě nebudou líbit, stejně jako jim se nelíbí ošklivé ženy. Zapomínají však na to, že ne všechny krásné ženy mají zajímavou osobnost, stejně jako ne všichni oškliví muži nedokáží být zábavní, originální, štědří, pozorní, ale hlavně chlapi.

Jak z toho ven?
Doporučuji začít pracovat na své osobnosti, na tom aby jste byli autentičtí a dokázali se projevovat naplno.
Můžete například začít tím, že se naučíte říkat „NE“, když máte tu možnost. A také se nebát něco říct, když něco chcete říct. Jsou to zdánlivě malé kroky, ale i ty vás posunou dále.

Pochop sebe, pochop jí – seminář

2 thoughts on “Chceš se seznámit? Tak buď sám sebou! Jenže jak to mám udělat?

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: